UZUN SÜRE SONRAKİ İLK KLAVYEM 

Artık yazmayı düşünmüyordum, düşünmüyordum bir daha kitap okumayı, düşünmüyordum boş sayfalara resim karalamayı… Artık düşünmüyordum düşünmeyi.

Bir çok kişinin beni yadırgadığı, sosyal medyayı kullanmamam konusundaki düşüncelerimi aştığımı düşünüyordum. Kullanmıyorum çünkü kararlarımı çok etkilediğini düşünüyorum. Kararlarımı bu denli istemsizce etkileyen etkenleri hayatımdan çıkarmaya, daha sağlıklı kararlar vermek için, meyilliyim. Uzun süre sonra bugün sosyal medya hesabıma giriş yaptım ve içimdeki belirsizlik beni heyecan duygusuna yöneltti. Oysaki bu durumları aşmam gerekiyordu. Tekrardan benim sosyal medya kullanmamam gerektiğini anlamış oldum.

Sosyal medyayı sadece bu tuhaf his için bırakmadım, aynı zamanda etrafımızda gerçekleşen ve herkesin sadece o anlık duygusal davrandığı haberleri okumak, beni nedenini bilmediğim ve durduramadığım derin düşüncelere itiyordu (o tür olayların sosyolojik alt prensiplerini araştırıyordum). Düşünmek her zaman en sevdiğim eylemdir ama dozunda ve ben o dozu her defasında aşıyordum. Şu anda bu karakterleri girerken bile, düşüncelerimin sonunda kendim için vardığım çıkarımı düşünüyorum, BEN DELİ MİYİM?

FLASHTREEK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *