4 Ağustos saat 00.04 te attığın tweet özelinde yazıyorum.

Ne yaşadığını bilmiyorum,sadece çıkarım yapıyorum. Geçmişte yaşadığın bir ilişkinin sende çok kötü bir etki bıraktığı aşikâr, bu ilişkiyi ne zaman yaşadığını, bittiğini, bilmiyorum. Geçmişte yaşadığın ilişkininin alışkanlıklarını istiyorsan bence bir ilişkiye başlamamalısın önce geçmiş ilişkin ile arandaki sorununu çözmen gerekir. Ne zaman ki geçmişi hatırladığın zaman sadece tebessüm edersin o zaman anlarsın ki bu sorunu çözmüşsün.

Sanma ki geçmiş ile sorununu hallettikten sonra başlayacağın yeni bir ilişki çok güzel olacak, olacak tabi ama her ilişkide olduğu gibi sorunlar yaşayacaksın, üstesinden gelerek büyüyecek ilişki. Sözler verilecek, gereksiz yere büyütülüp anlamını basitleştirilen kelimeler kullanılacak(hoşuna gidecek), onunla zaman geçireceksin geçirdiğin her dakika seni ona daha fazla bağlayacak ama sen farkında olmayacaksın, mutlu olacaksın(sanacaksın). Unutmaman gereken bir şey olduğunu düşünüyorum üniversite ortamı, ilişkilerin samimiyetini azaltıyor, Henüz kendi hayatlarını yönetemeyecek olan bir sürü insanla dolu ve bizlerde onlardanız, üniversite ortamında olan ilişkilerin çoğu tabir-i caiz ise arayış ilişkileridir. Oradan oraya, birinden başka birine ve değiştirilemez şekilde.

O yüzdendir ki, eğer bir ilişkiye başlayacaksan ilişkiden korkma(çekinme) iyi kötü her şeyin yaşanabileceğinin farkında ol, İlişkinin her noktasında mutlu ol özellikle mutlu ayrılabileceğin ilişkilere gir, bu senin elinde. En azından evliliği kesin düşündüğün zamana kadar, tabi karşı tarfta.

Şimdi sen kimsin diyebilirsin, belki de bu yazıyı hiç okumayacak, okusan dahi hak vermeyeceksin. Sadece canı çok ama çok sıkılan biriyim. Bu gece de uykum gelmedi ve uğraşım bu oldu 🙂

Son olarak okumanı istediğim bir kitap var Kürk Mantolu Madonna eğer okuduysan tekrardan yapı kredi yayınlarından 81-82-83. Sayfalarını okumanı isterim. Sen raif efendi kadar yaşlı değilsin o senin ilk kumarın olabilir ama son olmak zorunda değil. İlişki sahibi olmayı kendine zorunluluk haline getirme. Benim uyuma saatim yaklaştı, kendine iyi bak 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *